Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

O PC s Chrome OS je čím dál větší zájem

Trh s počítači s operačním systémem Chrome OS podle nových statistik společnosti IDC roste mnohem rychleji než kdy dříve.

Jak uvádí IDC ve své nové studii, počet počítačů s OS Chrome prodaných v roce 2015 bude podle všeho vyšší než v roce 2014 a tento růst bude pokračovat i v roce aktuálním. Během prvních tří měsíců roku 2015 se na celém světě prodalo 5,7 milionu kusů PC s OS Chrome, přičemž počet prodaných kusů za celý rok 2014 činil 5,86 milionu. Celkovému trhu s PC se však podle IDC už tak moc nedaří - za celý minulý rok se na světě prodalo 276,1 milionu kusů PC, což je o 10,4 % méně než v roce 2014.


Google Chromebooky představil poprvé v roce 2011, přičemž analytici k této nízkorozpočtové variantě běžných PC byli zpočátku skeptičtí. Zatímco ceny počítačů rostly, ceny Chromebooků zůstávaly v čase stejné. Přesto však budoucnost Chrome OS zůstává nejasná. Jak totiž v minulém roce uvedl deník Wall Street Journal, Google údajně plánuje v blízké budoucnosti sloučit Chrome OS s mobilním operačním systémem Android.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.