Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Obama představí novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti

Americký prezident Barack Obama příští týden představí novinky týkající se ochrany soukromí uživatelů na internetu a kybernetické bezpečnosti.

Ve svém projevu o stavu Unie, který je naplánován na 20. ledna, představí americký prezident novinky zaměřené na zvýšení ochrany soukromí uživatelů na internetu, zlepšení kybernetické bezpečnosti soukromých firem a vládních agentur a rozšíření přístupu k internetu v USA. Prohlášení Obamy příjde poté, co společnost Sony Pictures v listopadu minulého roku čelila masivnímu kybernetickému útoku. Útočníci tehdy pronikli do počítačových sítí Sony, ukradli obrovské množství dat včetně citlivých e-mailů, finančních dokumentů a doposud nevydaných filmů a následně smazali disky na počítačích desítek zaměstnanců Sony. Poté útočníci pohorozili násilím provozovatelům kin, které by chtěly odvysílat komedii The Interview o severokorejském diktátorovi Kim Čong-unovi.


FBI po rozsáhlém vyšetřování dospěla k závěru, že za útoky stojí právě Severní Korea a uvalila na tuto zemi další sankce. Prohlášení Obamy příjde také po roce, v němž se objevily informace o velkých hackerských útocích na americké společnosti jako Home Depot, Target či Staples. V rámci těchto útoků byla ukradena data o zákaznících a v některých případech i čísla platebních karet a jejich ověřovací kódy.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.