Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Oculus VR zpřístupnil vývojářům finální verzi headsetu Rift

Americká společnost Oculus VR tento týden vývojářům zpřístupnila finální verzi headsetu pro virtuální realitu Oculus Rift a spolu s ní i verzi 1.0 vývojářské sady Rift SDK.

Jak uvedl Oculus VR na svém oficiálním blogu, Rift SDK i finální verze headsetu podporují všechny funkce, které budou dostupné v konečné verzi headsetu, jež bude v příštím roce zpřístupněna běžným uživatelům. Vývojáři, kteří by pro Oculus Rift chtěli vydat svou aplikaci, avšak nemají k dispozici headset na testování, mohou americké firmě pomocí webové aplikace zaslat preview verzi své aplikace, přičemž Oculus následně zaslání headsetu zváží.


Dlouho očekávaný Oculus Rift by se na trhu měl objevit v prvním čtvrtletí příštího roku. Cena headsetu zatím nebyla oznámena, ví se pouze to, že bude stát více než 350 dolarů. Nutno podotknout, že Oculus Rift bude ke svému fungování vyžadovat high-endový počítač. Výrobce doporučuje PC s procesorem Intel Core i5-4590 či vyšším, nejméně 8 GB paměti RAM, grafickou kartu Nvidia GTX 970 / AMD Radeon 290 či vyšší, výstup HDMI 1.3 a dva porty USB 3.0.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.