Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Office bude možné lépe propojit se službami třetích stran

Šéf společnosti Microsoft Satya Nadella ukázal, jak bude již brzy možné propojit kancelářskou sadu Office 365 s externími aplikacemi jako LinkedIn, Salesforce či Uber.

Nadella na konferenci Build uvedl, že předplatitelský kancelářský balík Office 365 dozná velkých změn, jelikož americký gigant umožní vývojářům třetích stran integrovat funkce z jejich aplikací přímo do jednotlivých aplikací Office. I když Microsoft podporuje doplňky pro Office již několik let, nově budou vývojáři třetích stran moci do Office integrovat i své vlastní doplňky, které se budou synchronizovat přímo z cloudu, což znamená, že daný doplněk bude uživateli dostupný, ať již Office otevře na jakémkoli zařízení. Rob Lefferts z Microsoftu novinku demonstroval na přídavku DocuSign, který umožňuje integrovat do Wordu elektronické podpisy, a doplňcích LinkedIn a Salesforce pro Outlook, jež nabídnou příjemcům e-mailů více informací o lidech, kteří je odeslali, přičemž tyto informace jsou stahovány z jejich profilů na daných sítích.


Při ukázce doplňku Uberu pak Lefferts ukázal, jak snadné bude rezervovat si vůz přes Uber pro jednotlivé události zanesené v kalendáři uživatele. Propojení s Uberem funguje tak, že jakmile se začne blížit čas dané události zaznamenané v kalendáři, Outlook automaticky odešle připomínku na smartphone uživatele, z níž bude možné jediným kliknutím otevřít Uber a jednoduše zamluvit cestu do destinace synchronizované z Outlooku. Podle Leffertse získají vývojáři přístup k novým API během následujících několika měsíců.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.