Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Office budou zdarma pro všechna zařízení s displeji do 10,1 palce

Microsoft oznámil, že na všechna zařízení s displeji do 10,1 palce se bude nově hledět jako na „mobilní zařízení“, což znamená, že pro ně bude zcela zdarma dostupná kancelářská sada Office.

Korporátní viceprezident pro Office 365 Kirk Koenigsbauer v příspěvku na oficiálním blogu uvedl, že jeho tým od vydání Office pro iPad v březnu minulého roku strávil nad přemýšlením o celé nové koncepci Office spoustu času. Vývojáři dospěli k závěru, že zařízení s displeji do 10,1 palce jsou užívána v terénu a jelikož nemají ve většině případů klávesnici a myš, nelze je zařadit do kategorie profesionálních zařízení. Microsoft proto chce uživatelům mobilních zařízení s malými displeji na všech platformách nabídnout základní aplikaci Office, která bude obsahovat všechny klíčové funkce kancelářského balíku.


Pokud budou mít uživatelé zájem o rozšířené funkce, mohou si na všech zařízeních předplatit Office 365, s nimiž získají kromě pokročilých funkcí také 1 TB prostoru na cloudu a 60 minut neomezeného volání z aplikace Skype po celém světě. Podle Koenigsbauera má nyní Office 365 předplaceno téměř 10 milionů uživatelů po celém světě, u Office pro iOS pak Microsoft eviduje přes 80 milionů uživatelů.

 

Zdroj: Techspot

 

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*