Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Opera 50 dokáže zabránit zneužití PC k těžbě kryptoměn

Popularita těžby kryptoměn roste do astronomických výšin, a tak není divu, že se některé weby a jednotlivci této situace snaží zneužít.

Například už v září proběhla internetem zpráva o portálu The Pirate Bay, který implementoval skrytý skript pro těžbu kryptoměn do javascriptového kódu stránky a využíval tak výpočetní výkon zařízení svých návštěvníků bez jejich souhlasu.

Ačkoliv je taková praktika už za čárou, je využívána poměrně hojně. Naštěstí již existují různá rozšíření a doplňky prohlížečů, hlavně pro Firefox a Google Chrome, jež webům v takovém jednání zabraňují.

Takové rozšíření je sice lepší než nic, nicméně oficiální podpora je oficiální podpora. A když už jsme u toho, portál TechCrunch informoval o novém kroku vývojářů prohlížeče Opera, kteří „protitěžební“ mechanismus implementovali přímo do nové verze svého softwaru, Opery 50.

Zástupci vývojářů se již vyjádřili v tom smyslu, že jsou sice fanoušky kryptoměn, ovšem nedokážou přijmout fakt, že weby zneužívají počítače lidí bez jejich vědomí. Opera 50 je tak součástí snahy o to, aby lidé nad svými počítači znovu získali kontrolu.

Tato metoda znovuzískání kontroly je jednoduchá. Používáte-li (jako my) Operu, stačí restartováním prohlížeče nainstalovat jeho novou verzi a v sekci „blokovat reklamy“ menu nastavení zaškrtnete políčko s popiskem „NoCoin“.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*