Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

PayPal spustil novou P2P platební službu

Společnost PayPal spustila novou službu s názvem PayPal.me, která uživatelům umožňuje vygenerovat vlastní URL adresu, pomocí níž je možné jednoduše zaplatit.

Nová služba uživateli umožňuje vygenerovat odkaz, pomocí nějž je možné během několika sekund provést platbu. URL lze sdílet přes sociální sítě, textové zprávy, e-mail či IM aplikace. Všechny odkazy je navíc možné personalizovat, takže si pospěšte, než vám právě tu vaši někdo „vyfoukne“ před nosem. Vaše URL adresa totiž může vypadat například jako: https://www.paypal.me/JiriPalecek, přičemž pokud byste od někoho chtěli vybrat dvacet dolarů, pošlete mu odkaz https://www.paypal.me/JiriPalecek/20.


I když PayPal.me je velmi podobný stávající službě PayPalu s názvem Venmo, zásadní rozdíl je v tom, že PayPal.me mohou používat lidé ve všech zemích, kde PayPal působí, zatímco Venmo podporují pouze americké banky. Jak uvedli představitelé amerického gigantu na svém blogu, PayPal.me nemá nahradit tradiční placení přes PayPal, avšak jde o rychlejší a jednodušší alternativu, kterou ocení především uživatelé mobilních zařízení.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*