Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

PDF uložená na Dropboxu můžete nyní upravovat přímo na svém iPhonu

Společnost Dropbox oznámila, že uživatelé její cloudové služby mohou díky spolupráci s firmou Adobe od nynějška upravovat soubory ve formátu PDF přímo na svých iPhonech a iPadech.

Jak uvedli představitelé Dropboxu na svém blogu, nejnovější verze aplikací Dropbox a Acrobat Reader pro iOS umí elektronicky podepisovat PDF soubory před jejich odesláním. Pokud tak na Dropboxu otevřete soubor ve formátu PDF a kliknete na tlačítko Upravit, budete automaticky přeneseni do aplikace Acrobat Reader. Jakékoli změny, které v této aplikaci provedete, se uloží zpět na Dropbox. Prozatím je soubory ve formátu PDF možné editovat pouze na zařízeních s mobilním operačním systémem iOS, podpora Androidu přibude na počátku příštího roku.


Úprava souborů ve formátu PDF v desktopové verzi aplikace Dropbox je dostupná od minulého měsíce. Přidání podpory pro mobilní zařízení tak jistě dává smysl, jelikož lidé chtějí své soubory upravovat kdekoli a kdykoli. V minulosti již Dropbox oznámil obdobnou spolupráci s Microsoftem, díky které je možné upravovat na mobilních zařízeních soubory vytvořené v kancelářském balíku Office.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.