Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Photoshop CC nyní pomůže s 3D tiskem

Nejnovější aktualizace Adobe Photoshop CC přináší nástroj určený k tisku 3D objektů, který uživatelům umožní jednoduše vzít vytvořený model, upravit jej a vytisknout.

Program si nyní rozumí s pěti rozdílnými 3D souborovými typy: OBJ, STL, 3DS, Collada a KMZ. Podle oficiálního vyjádření Adobe budou designéři nyní moci díky Photoshopu CC vytvářet vysoce kvalitní estetické a barevné 3D modely. Program nabízí i takové vychytávky, jako třeba automatické přidávání dočasných podpůrných struktur během procesu tisknutí, aby se model nezhroutil. Podle Winstona Hendricksona z Adobe Creative Media Solutions zaručí nové možnosti Photoshopu CC kvalitní 3D výstup, což nebývá při tisknutí 3D modelu pravidlem.


Jakmile uživatel dokončí modelování svého předmětu, má při tisknutí několik možností. Pokud má vlastní desktopovou tiskárnu, je pravděpodobné, že ji Photoshop CC bude podporovat, jelikož aplikace podporuje všechny nejběžnější 3D tiskárny. A aplikace pomůže také tehdy, pokud uživatel chce objekt odeslat k tisku do profesionální tiskárny – Adobe v tomto směru uzavřelo partnerství se společnostmi Shapeways a Sketchfab.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.