Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

PlayStation 4 se zpětné kompatibility nedočká

Japonská společnost Sony uvedla, že její herní konzole se na rozdíl od Xbox One od Microsoftu zpětné kompatibility nedočká.

Microsoft na veletrhu E3 mnohé překvapil tím, že oznámil zpětnou kompatibilitu své konzole Xbox One. Díky ní si hráči již o Vánocích budou moci na Xbox One zahrát přes 100 her určených pro Xbox 360. Prohlášením Microsoftu byl překvapen i šéf Sony Worldwide Studios Shuhi Yoshida. „Bylo to opravdu nečekané. Myslel jsem si, že to není možné. Musí za tím být spousta práce,“ uvedl Yoshida. To ostatně potvrdila i Shanon Loftisová z Microsoftu, která uvedla, že za projektem stojí „spousta tvrdé práce velmi talentovaných inženýrů.“


K emulaci her PlayStationu 3 pro PlayStation 4 podle Yoshidy bohužel nedojde. „PS3 je tak unikátní, že by bylo dosažení zpětné kompatibility velmi obtížné. Víte co se říká - nikdy neříkej nikdy, ale v současné době takové plány nemáme.“ Microsoft v současné době žádá hráče, aby mu sdělili, které hry z Xbox 360 by si na Xbox One nejraději zahráli.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*