Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Potvrzeno: Internet Explorer se naposledy objeví ve Windows 10

Microsoft oficiálně potvrdil, že starý známý Internet Explorer bude dostupný pouze v prvních verzích Windows 10, přičemž o něco později zcela skončí.

Šéf marketingu v Microsoftu Chris Capossela na konferenci Convergence v Atlantě potvrdil, že americký gigant v současné době pracuje na zcela novém prohlížeči, a i když Internet Explorer bude „v některých verzích“ Windows 10 dostupný kvůli možným problémům s kompatibilitou, primárním prohlížečem v systému bude zcela nová aplikace, jež je nyní označována jako „Project Spartan“. Přestože název nového prohlížeče zatím nebyl zveřejněn, je velmi pravděpodobné, že k němu bude přiřazena značka „Microsoft“.


Značka Internet Explorer má podle průzkumů již velmi špatný zvuk, a to navzdory tomu, že aplikace byla v posledních letech značně vylepšena. Projekt Spartan má být o poznání rychlejší a nabídne jednoduché rozhraní. Mezi nejzajímavější funkce bude patřit propojení prohlížeče s asistentkou Cortana, Reading List k ukládání článků pro offline čtení a vylepšené možnosti synchronizace mezi počítačem a mobilním zařízením.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*