Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Pozor na falešné aplikace pro video hovory!

Společnost Kaspersky varuje před nárůstem falešných aplikací pro video hovory, které teď stále častěji používáme při práci v domácí kanceláři.

Spoustu lidí v karanténě či jen tak preventivně poslali jejich zaměstnavatelé pracovat domů, což si ovšem vyžaduje komunikaci na dálku a pracovní schůzky realizované formou videokonferencí. Toho samozřejmě zneužívají kyberzločinci, jak dokládají i experti z bezpečnostní firmy Kaspersky, kteří se ve své nové studii zaměřili právě na kybernetické hrozby související s videokonferenčními aplikacemi.

Tito experti ve své analýze objevili zhruba 1 300 souborů s velice podobnými a zaměnitelnými názvy s oficiálně dostupnými a oblíbenými aplikacemi Zoom, Webex nebo Slack, jež umožňují on-line schůzky přes video. Jenže přejmenovanými soubory se šíří malware. Právě v rámci zmíněných 1 300 souborů bylo nalezeno 200 různých typů hrozeb, z nichž nejrozšířenější byly rodiny adware DeadPly a DownloadSponsor. Jejich součástí jsou instalátory zobrazující reklamu, případně stahující další adwarové moduly.

K dalším detekovaným hrozbám patří i škodlivý kód s označením Exploit.Win32.CVE-2010-2568, který je sice vcelku starý, ale stále účinný v tom, že do napadeného zařízení dokáže stahovat další malware. Kromě výše zmíněných aplikací je pak oblíbeným cílem hackerů také Skype, patřící nyní pod Microsoft, což je aplikace oblíbená nejen v podnicích, ale i mezi spotřebiteli.

Zdroj: TZ Kaspersky

 

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.