Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Procesory Intel Coffee Lake prý budou potřebovat nové desky

Výrobce základních desek ASRock odepisoval na Twitteru na dotazy uživatelů a prozradil, že chystané čipy Coffee Lake od Intelu nebudou kompatibilní se základními deskami řady 200.

Odhalení takové povahy zpravidla přinášejí výrobci čipů v den odhalení [nových produktů], a nikoliv partneři/výrobci základních desek v období přípravy. Daný tweet byl sice již smazán, nicméně informaci od té doby nezávisle potvrdilo několik dalších zdrojů.

Většina uživatelů i analytiků měla za to, že vzhledem k tomu, že Coffee Lake má podobnou mikroarchitekturu jako Kaby Lake, bude kompatibilní s deskami LGA 1151 řad 100 a 200. Jak píše AnandTech, pokud je výše uvedená spekulace pravdivá, pak by to mohlo znamenat několik věcí: nové čípy nebudou LGA 1151 (což jde proti dřívější spekulaci), základní desky budou nové procesory blokovat na úrovni firmwaru nebo budou CPU a sockety používat jiný systém zářezů, a tak bude kompatibilitě zamezeno fyzicky.

Je třeba mít na paměti, že zpráva zatím nebyla oficiálně potvrzena. Nicméně potvrdí-li se, je možné, že část uživatelů při příštím upgradu přejde ke konkurenci, tedy k AMD.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*