Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

První informace o Windows 8. Už v roce 2012?

Na světlo světa se dostaly první informace o Windows 8. Objeví se možná už v roce 2012.

První informace o Windows 8

 

Softwarový gigant si po dokončení vývoje operačního systému Windows 7 nemůže dovolit usnout na vavřínech. A zdá se, že klíčoví zaměstnanci nedostanou ani pár týdnů oddychu. Podle Stephena Chapmana, odborníka na vše kolem Windows, se právě v těchto dnech rozjíždí vývoj dalšího operačního systému, který by měl na Windows 7 navazovat.

Zatím je označován jako Windows 8, byť je krajně nepravděpodobné, že by Microsoft pokračoval v číselném označování. Chapman získal první nástřely plánů pro Windows 8 přímo od členů vývojového týmu.

Mělo by dojít k zavedení nové kompresní metody TLZ, která přispěje k lepšímu ošetření klidového režimu systému. Prioritou Microsoftu je další zvýšení ochrany kernelu, k čemuž dojde mimo jiné vylepšením systému Patchguard. Serverová verze se dočká zabudování Windows Application Systemu, dosud známého pod označením Dublin. Od toho si Microsoft slibuje návrat Windows do řady výpočetních center. Vylepšení by se měla dočkat rovněž práce se stahovanými soubory a je jen logické, že se dalšího ladění dočká uživatelské rozhraní.

Tyto plány se ale mohou ještě proměnit, i když v těchto případech jde o jakýsi základ, který by se měl jen rozvíjet. Windows 8 je totiž zatím ve fázi "Feature Candidate", kdy se předkládají různé nápady, jež pak musí projít ještě výběrovým řízením.

Z dokumentů zveřejněných italskou pobočkou Microsoftu vyplývá, že by se Windows 8 mohlo objevit již v roce 2012. Tyto domněnky zaznívaly již dříve. Potvrdilo by se tak, že Microsoft najel na strategii vydávání nových Windows zhruba každé tři roky. Tyto operační systémy by se pak od sebe lišily zhruba jen v takové míře jako Windows Vista od Windows 7, tedy nijak výrazně. Nešlo by o velké vývojové skoky jako mezi Vistami a XP.

autor Tomáš Hromada


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*