Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

První smartphone od Samsungu s Tizenem přijde koncem druhého čtvrtletí

Samsung se se svými zařízeními běžícími na Androidu dočkal ohromného úspěchu, přesto se však, co se mobilního byznysu týče, nechce spoléhat pouze na platformu od Googlu.

Společnost pracuje na svém vlastním operačním systému Tizen postaveném na Linuxu již nějakou dobu, a přestože zrušila původně plánované loňské spuštění prodeje v Evropě a Japonsku kvůli „špatným tržním podmínkám“, projekt stále žije.

tizenYoon Han-kil, výkonný viceprezident týmu pro produktovou strategii jihokorejské firmy, řekl Reuters, že high-endový telefon postavený na Tizenu by se měl na světových trzích objevit někdy koncem letošního druhého čtvrtletí. Nezmínil nicméně, na které země se společnost plánuje zaměřit. Druhý telefon s Tizenem by měl následovat vzápětí a měl by cílit na segment střední třídy.

Společnost se pochlubila prototypem smartphonu s Tizenem na letošním Mobile World Congressu. Operační systém vypadá a funguje víceméně jako Android, sem tam samozřejmě nalezneme pár rozdílů, nicméně nevýhodou je, že mu chybí aplikační základna, kterou se může chlubit právě OS od Googlu.

Yoon Han-kil vysvětlil, že Samsung sice bude nabízet zařízení s Tizenem a Windows Phone, systém Android však zůstane páteří firemního byznysu a je nepravděpodobné, že by se na tom v brzké době mělo něco měnit. Podle Han-kila by bylo pro Tizen úspěchem, kdyby na ročních mobilních prodejích Samsungu držel podíl patnácti procent.

Společnost již Tizen používá pro zařízení Gear 2 a Gear 2 Neo.

Zdroj: IDG News Service

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.