Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

První telefon s Ubuntu míří na trh

Společnost Canonical, která stojí za distribucí Ubuntu Linux, oznámila, že příští týden bude vydán vůbec první smartphone postavený na tomto operačním systému.

Příští týden bude po letech vývoje vydán smartphone BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition, i když je třeba podotknout, že nejde o stejné high-endové zařízení, které Canonical před lety sliboval. Canonical začal v létě roku 2013 s kampaní, která měla sloužit k vybrání finančních prostředků určených k vývoji a výrobě telefonu. Cílem kampaně bylo vybrat 32 milionů dolarů na vytvoření zařízení, jež mělo být high-endovým smartphonem běžícím na operačním systému Ubuntu s názvem Ubuntu Edge. V kampani nakonec bylo vybráno pouze 12,8 milionu dolarů, a tudíž se nyní dočkáme pouze ořezané verze toho, co bylo původně slibováno.


BQ Aquaris E4.5 bude mít 4,5palcový displej s rozlišením 540 x 960 pixelů, pohánět jej bude čtyřjádrový procesor MediaTek Cortex-A7 na frekvenci 1,3GHz a k dispozici bude 1GB paměti RAM. Data lze ukládat na 8GB interní paměť a k dispozici bude 8MP fotoaparát umístěný na zadní straně zařízení. Smartphone bude stát pouze 195 dolarů, přičemž Ebuntu Edge měl stát 695 dolarů. V současné době Canonical plánuje vydání telefonu pouze v Evropě.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.