Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Původní modrou obrazovku smrti napsal Steve Ballmer

Tzv. modrou obrazovku smrti, která se ve Windows zobrazovala při pádu systému, údajně napsal sám bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer.

Řada z vás se již při své práci s operačním systémem Windows pravděpodobně setkala s několika tzv. modrými obrazovkami smrti (anglicky blue screen of death - BSOD). Co jste však nejspíše nevěděli, je to, že původní verzi BSOD napsal bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer. V příspěvku na blogu MSDN tuto informaci nyní zveřejnil vývojář Microsoftu Raymond Chen. Příběh začíná u Windows 3.1 v roce 1992, kdy byl Ballmer šéfem divize Systémy.


Ballmer v té době jednoho dne navštívil tým Windows a zdálo se mu, že zpráva, která se objeví při stisknutí kombinace Ctr+Alt+Del, by měla být jiná. Členové jeho týmu mu na to odvětili, ať jim tedy ukáže, jak by modrá obrazovka měla vypadat. A Ballmer jim to ukázal. Podle Chena tak byl finální text na BSOD zcela z hlavy Ballmera. V dnešní době je tomu už jinak - Windows 8.1 při pádu systému zobrazí zamračeného smajlíka a krátký odstavec textu o tom, co se přihodilo, a následně se restartují.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.