Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Qualcomm: iPhony porušují některé naše patenty

Společnost Qualcomm vyhrocuje svůj spor s Intelem a řeší to přes Apple. Tvrdí totiž, že některé iPhony a iPady využívající čipsety od Intelu porušují jeho patenty a chce je tedy nechat zakázat.

Alespoň tedy na americkém trhu, kde podala podnět Komisi pro mezinárodní obchod (ITC), aby zakázala import iPhonů. Ostatně před tím, že něco takového učiní, varovala už v květnu.

Podle Qualcommu porušil Apple šest jeho patentů souvisejících se zvyšováním životnosti baterie v zařízeních, která využívají bezdrátové 4G čipy od Intelu. Konkrétně jde třeba o modely iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPad. Společnost tvrdí, že žádný z těchto patentů není krytý žádným průmyslovým standardem a není nezbytnou součástí daných zařízení. Kromě toho všechny platí pro léta 2013 až 2017.

Podle hlavního právního zástupce Qualcommu Apple „stále používá technologii od Qualcommu a odmítá za to platit.“

Qualcomm chce nejen blokovat import výše uvedených zařízení, ale chce také zastavit „marketing, reklamu, předvádění a skladování zboží pro distribuci a používání těchto importovaných produktů.“

Podle Qualcommu se ITC stížností začne zabývat v srpnu, přičemž na příští rok se očekává soudní řízení. Jestliže tedy bude jeho výsledkem zákaz iPhonů, nedojde k tomu dříve než za 18 měsíců.

Zdroj: Techspot.com 

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*