Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Ředitel zpravodajství ČT razantně obhajuje TV před internetem

Milan Fridrich na konferenci Czech Internet Forum obhajoval roli veřejnoprávního televizního zpravodajství i v době internetu.

Milan Fridrich háji roli TV zpravodajství

Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich vystoupil na konferenci Czech Internet Forum s projevem, ve kterém razantně obhajoval významnou roli televizního zpravodajství i v době internetových médií. "Zpravodajství České televize nehledí na nějakou výnosnost, jeho smyslem je nabízet pravdivé zprávy, které by umožnily lidem chápat život v demokracii a pomohly jim rozumět okolnímu světu," vysvětluje Fridrich smysl fungování zpravodajství ČT1 ve svém proslovu, jehož přepis můžete najít na jeho blogu na digizone.cz.

"Můžete namítnout: Internet zcela změnil mediální prostor. Veřejnost má možnost svobodně se pohybovat v nekonečných vodách webu a stejně jako deníkům ubývají čtenáři, lidé si stahují filmy do počítače a málokoho napadne napsat dopis na papír, když může poslat mail – zpravodajství veřejné služby bude ztrácet víc a víc pozice a nakonec se ukáže, že internet může instituci jakou je veřejné médium možná nahradit. Pro svobodnou tvorbu názorů existují stovky portálů se zprávami a zadarmo, pro diskuse stovky stránek s blogy a následnými komentáři. Máme internetové televize. Na webu najdete všechno, co si lze představit. Najdete tam ale také úpadek a slepé cesty, které málokdo čekal," odpovídá ředitel zpravodajství ČT na tradiční argument ve prospěch internetu.

Celý projev Milana Fridricha naleznete zde.

autor Jakub Kovaľ


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*