Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung chce vstoupit na trh s mobilními platbami

Jihokorejská společnost Samsung oznámila, že kupuje startup LoopPay, jehož technologii využije k tvorbě vlastní mobilní platební služby.

Vývojáři z LoopPay budou podle Davida Euna ze Samsungu zařazeni do mobilní divize jihokorejského gigantu, která v současné době vyvíjí novou platební platformu. Ta nejenže umožní platit za zboží pomocí mobilního zařízení, ale nabídne uživateli také přehled nad jeho nákupy a analýzu nákupních zvyků. Samsung se tak s akvizici LoopPay pustí na trh s mobilními platbami, kde v současné době vládnou společnosti Apple, Google a PayPal. Díky technologii LoopPay však Samsung chce své řešení odlišit od konkurence.


Jak podotýká list Wall Street Journal, technologie LoopPay nevyžaduje, aby si obchodníci pořizovali ke zpracování mobilních plateb nová zařízení a software, jelikož využívá magnetickou indukci, na níž jsou postaveny současné čtečky magnetických platebních karet. Očekává se, že Samsung novou službu oficiálně spustí spolu s vydáním své nové vlajkové lodi mezi smartphony, Galaxy S6. Ta bude představena již 1. března.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.