Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung představil 256GB UFS paměťovou kartu

Jihokorejská společnost Samsung představila novou řadu paměťových karet, které jsou až pětkrát rychlejší než současné nejlepší microSD karty.

Nová paměťová karta s kapacitou 256 GB je podle Samsungu schopna přečíst 5GB Full HD film za asi deset sekund, zatímco běžná UHS-1 microSD karta k tomu potřebuje přes padesát sekund. A co více, nová karta při čtení nabídne 40 000 IOPS, tedy asi 20x více, než jak je tomu u běžné microSD karty. A 256GB UFS karta je o poznání rychlejší i v zápisu dat - 170 Mb/s oproti cca 80 Mb/s u nejlepších microSD karet.

Samsung poprvé vydal 128GB UFS karty v lednu minulého roku a s masovou výrobou 256GB čipů začal v únoru tohoto roku. Nutno však podotknout, že v současné době není na trhu žádná spotřebitelská elektronika, která by nové UFS karty podporovala. I když totiž nové karty vypadají podobně jako microSD karty, díky jinému složení pinů nejsou zpětně kompatibilní. Ceny UFS karet Samsung zatím nezveřejnil, dá se však očekávat, že tak učiní s příchodem prvních kompatibilních zařízení, jako je třeba smartphone Galaxy Note 7.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.