Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung sníží množství nabízených smartphonů o třetinu

Společnost Samsung podle nového prohlášení přestane vyrábět velké množství modelů svých chytrých mobilních telefonů a zaměří se pouze na klíčová zařízení.

Na konferenci s investory v New Yorku to řekl Robert Yi ze Samsungu s tím, že korejská společnost chce v příštím roce snížit počet nabízených smartphonů o 25 až 30 %. I když mobilní zařízení Samsungu mají na trhu stále silné postavení, byznys se smartphony na klíčových trzích jako je Čína začíná uvadat. Hlavní konkurent Samsungu v Číně, společnost Xiaomi, v uplynulém roce dokázal nevídaně pozvednout zájem zákazníků o své telefony - korejské společnosti začíná konkurovat především díky zařízením s high-endovými funkcemi za nižší ceny.

 

Samsung se také potýká se snižujícími se maržemi, jelikož náklady na výrobu znatelně rostou. Ve třetím čtvrtletí měla korejská společnost na smartphonech pouze sedmiprocentní marži, přičemž ještě před rokem to bylo o osm procentních bodů více. Snížení počtu modelů telefonů umožní Samsungu stížit celkové náklady a zefektivnit výrobu. Rozpočet vyčleněný na marketing se navíc rozptýlí na méně produktů, které tak budou vyditelnější. Ke snížení nákladů Samsung plánuje také používat ve svých telefonech co možná nejvíce shodných součástek.

 

CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.