Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung vymění u nových smartwatch Android za Tizen

Společnost Samsung podle nových informací plánuje u druhé generace svých chytrých hodinek Galaxy Gear vyměnit operační systém Android za Tizen.

Tizen je vlastní open-sourcový projekt Samsungu, jehož nová verze bude plně kompatibilní s HTML5. Cílem korejské společnosti je to, aby její platforma nebyla používána pouze po chytré telefony, ale také televizory, kamery - a nebo třeba hodinky. Před týdnem Samsung oznámil, že pro svůj projekt získal 15 nových partnerů včetně internetových gigantů jako Sprint, SoftBank a Baidu. Galaxy Gear a nová verze Tizenu mají být představeny ještě v tomto měsíci na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.


Samsung vyvíjí vlastní platformu ze zřejmého důvodu. Androidová zařízení jsou propojena s řadou služeb Googlu jako mapy, email nebo vyhledávání, díky čemuž americký gigant může inkasovat velké sumy za reklamy od třetích stran a pro výrobce hardwaru zbyde už jen malý kus pomyslného koláče. S vlastním operačním systémem na svých zařízeních by tak Samsung byl schopen vydělat více peněz. Záměna Androidu za Tizen u smartwatch Galaxy Gear zatím nebyla oficiálně potvrzena.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.