Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung vyvíjí vlastní operační systém pro IoT

Jihokorejská společnost Samsung oznámila, že vyvíjí vlastní operační systém pro tzv. internet věcí (IoT), na němž by mohly běžet miliony chytrých zařízení po celém světě.

Operační systém, jenž bude fungovat na bázi open-source, zatím nebyl pojmenován. Jak uvedl mluvčí Samsungu, cílem OS bude provádět jednoduché příkazy bez přičinění člověka. Software bude například schopný dát instrukci zámku u dveří, aby se odemkl a rozsvítil světla, když se člověk bude blížit k domovu. Podrobnější informace včetně technických specifikací Samsung zveřejní příští měsíc na konferenci Samsung Developer Conference v San Franciscu. Mluvčí Samsungu pouze uvedl, že nový OS bude fungovat jako tzv. real-time operační systém (RTOS), který je schopný zpracovávat data velmi rychle, prakticky bez jakékoli odezvy. Příkladem takového operačního systému je VxWorks od Intelu, který byl použit u vozítka Mars Rover.


Jihokorejský gigant má v plánu v blízké budoucnosti začít s výrobou chytrých zařízení typu lednic, praček či myček, které by mohly využívat právě nový operační systém. Samsung však doufá, že rozšíření jeho OS pomůže i to, že půjde o open-source. Aby se systém opravdu rozšířil, bude muset být podle expertů kompatibilní i s dalšími IoT platformami typu Google Brillo.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.