Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Samsung začne pro Apple vyrábět nové procesory A9

Korejská společnost Samsung začne již na konci letošního roku pro Apple vyrábět nové mobilní procesory A9, které budou úspornější, výkonnější a menší.

Divize Samsungu, jež se zabývá výrobou procesorů, v minulém roce zaznamenala velkou ztrátu kvůli tomu, že si Apple nechal většinu procesorů A8 pro iPhone 6 a 6 Plus vyrábět u konkurenční Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Samsung údajně Apple dodává v současné době pouze 30 % procesorů, jež americká společnost potřebuje, a zbylých 70 % pochází od TSMC. Celá situace by se však měla změnit v příštím roce, jelikož podle Kim Ki-nama ze Samsungu začne korejská společnost již na konci letošního roku pomocí 14nm technologie pro Apple vyrábět další generaci procesorů s označením A9.


Procesory vyráběné 14nm technologií mají oproti těm vyráběným 20nm technologií použitých u iPhonů 6 odebírat o 35 % méně energie a nabídnou o 20 % vyšší výkon, přičemž budou o 15 % menší. I když je jisté, že ani v příštím roce nebude Apple při výrobě procesorů spoléhat pouze na Samsung, podle Ki-nama bude americká společnost od Samsungu odbírat procesorů znatelně více.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.