Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Satelity Elona Muska mají zrychlit internetové připojení na Zemi

Šéf společností Tesla Motors a SpaceX v pátek v noci oznámil, že plánuje využít k urychlení internetu na Zemi a zpřístupnění připojení pro lidi, kteří by se k němu jinak nedostali, novou flotilu satelitů.

Musk své prohlášení podle agentury Bloomberg pronesl na soukromé akci v Seattlu. I když v první fázi by z vypuštění nových satelitů měli mít prospěch pouze lidé na Zemi, Musk má mnohem smělejší plány. "Vidíme to jako dlouhodobý zdroj příjmů pro SpaceX, díky kterému budeme moci vybudovat na Marsu město," řekl Musk pro Bloomberg, avšak neuvedl žádné podrobnosti a mluvčí SpaceX se následně k této věci odmítl vyjádřit. K vytvoření nové sítě SpaceX vypustí do vesmíru asi 4 000 satelitů, které budou ve výšce okolo 1200 km nad zemským povrchem.


Musk je známý tím, že by chtěl za deset let začít kolonizovat Mars. Spoluzakladatel portálu PayPal proto v roce 2002 založil společnost SpaceX, jejímž cílem je "umožnit lidem žít na jiných planetách". Minulý rok SpaceX vyhrálo od NASA kontrakt ve výši 2,6 miliardy dolarů, díky kterému se stalo vedle Boeingu jednou z prvních firem, která na počátku roku 2017 dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici astronauty. Vybudování nové sítě satelitů potrvá minimálně pět let a bude stát 10 miliard dolarů.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.