Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Sharp se pochlubil displejem pro smartphony se 736 ppi

Společnost Sharp představila nový čtyřpalcový displej pro chytré mobilní telefony, který nabízí vysoce nadstandardní hustotu pixelů.

Výrobci v současné době více než kdy dříve používají k odlišení svých telefonů od konkurence displeje s vysokým rozlišením. Samsung Galaxy Note 4 má 5,7palcový displej s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů s hustotou pixelů 518 ppi, zatímco LG G3 nabízí to samé rozlišení na o něco menším 5,5palcovém displeji s 534 ppi. Zmíněné vlajkové lodě Samsungu a LG se však nemohou rovnat nejnovějšímu displeji od Sharpu. Ten měří 4,1 palce, avšak uživatelům nabídne rozlišení 2 560 × 1 600 pixelů, tedy 736 ppi.


Nevýhodou je, že 4,1palcový displej je podle dnešních standardů pro většinu uživatelů příliš malý. I když smartphony se 4palcovými displeji se stále ještě na trhu objevují, rozhodně nejde o high-endová zařízení. Na druhou stranu dostat tolik pixelů na tak malou plochu podle Sharpu nebylo vůbec snadné. A i když nejde o 4K Ultra HD rozlišení, společnost tvrdí, že její displej nabídne stejnou kvalitu obrazu jako 6palcový 4K displej. Sharp začne displej výrobcům distribuovat příští rok a na prvních telefonech by se měl objevit v roce 2016.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.