Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Sharp začne prodávat první 8K televizor na světě

Společnost Sharp oznámila, že již příští měsíc začne v Japonsku prodávat vůbec první 8K televizor na světě. Ten však rozhodně nebude levný.

Nový 85palcový televizor s označením LV-85001 nabídne displej s rozlišením 7 680 x 4 320 pixelů (104 ppi), které je tak oproti standardním HD televizorům osminásobné. Podle Sharpu má televizor kontrastní poměr 100 000:1 a 176stupňové pozorovací úhly. Smutnou zprávou je, že na trhu v současné době není dostupný žádný 8K obsah.


Japonská televizní stanice NHK již dříve uvedla, že s testováním 8K přenosů začne příští rok a doufá, že služba bude dostupná pro olympijské hry v Tokiu v roce 2020. A na kolik že vás nový 8K televizor přijde? Podle Sharpu byla cena stanovena na 133 000 dolarů, tedy více než tři miliony korun. I kdybyste tuto sumu za televizor byli ochotni vynaložit, máte však zatím smůlu, jelikož do Evropy se LV-85001 v letošním roce nedostane. Sharp bude svou novinku vystavovat na veletrhu spotřební elektroniky CEATEC, který se odehraje příští měsíc v Japonsku. 

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.