Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Škola špehovala žáky doma přes webkamery, teď čelí žalobě

Americká střední škola dala svým žákům laptopy pro studijní účely. U některých z nich však na dálku spustila webkamery a natáčela.

Škola koupila žákům laptopy s webkamerou, teď čelí obvinění ze špehování

Pensylvánská střední škola Lower Merion na předměstí Filadelfie čelí žalobě ze špehování svých žáků skrze webkamery umístěné na noteboocích, které škola dala studentům, aby měly lepší přístup ke vzdělávacím materiálům. Některé z webkamer měly být ale údajně na dálku spuštěny zástupci školy a nahrávat činnost dětí a jejich rodičů domů. Informaci přinesla agentura AP.

Na špehování studentů se přišlo, když zástupkyně ředitele školy pokárala studenta Blaka Robbinse za "nemístné chování doma". Svou výtku podložila záznamem pořízeným z webkamery, který podle jejího názoru dokazoval, že Robbins bere drogy. Ten to ale odmítá a stejně tak i jeho rodiče, kteří společně s dalšími rodiči studentů střední školy tento týden podali na Lower Merion žalobu za špehování jejich dětí.

Škola se ale brání tím, že sice má možnost dálkově spouštět webkamery na více jak dvou tisícovkách laptopů poskytnutých studentům, dělá to však jen v případě, kdy má podezření, že byl počítač ukraden. Za posledních 14 měsíců z tohoto důvodu aktivovala webkamery laptopů celkem dvaačtyřicetkrát.

autor Adam Šoltys


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.