Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Smartphony údajně způsobují krátkozrakost

Pokud se vám v posledních letech začal zhoršovat zrak, nejste sami. Známý britský lékař ve své ordinaci v posledních letech zaznamenal 35% nárůst počtu pacientů s krátkozrakostí a údajně za to mohou smartphony.

Podle Davida Allambyho, zakladatele Focus Clinics, se nárůst počtu pacientů začal objevovat v posledních letech s příchodem chytrých telefonů. Allamby tvrdí, že počet lidí trpících krátkozrakostí se v dalších deseti letech může zvýšit až o 50 % a v roce 2033 by touto nemocí mohla trpět polovina třicátníků. Kvůli čím dál častějšímu využívání chytrých telefonů, trávení více času u televize a počítačů je u mladých lidí v dnešní době riziko poruchy zraku několikanásobně vyšší, než dříve.


Podle nedávno zveřejněné studie je problém telefonů především v tom, že běžný uživatel je drží 30cm od svých očí, přičemž někteří se na telefon dívají z dálky pouhých 18cm. Noviny a knihy jsou však běžně čteny na vzdálenost minimálně 40cm. Allamby k tomu dodal, že lidé by měli co nejvíce omezit dívání se na jakýkoli svítící displej a trávit více času venku. Sluneční svit totiž podle řady studií pomáhá zmenšovat riziko krátkozrakosti. Rodiče by pak měli vážně zvážit, v jakém věku dají svým ratolestem chytrý telefon.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*