Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Sony uvádí smartphone Xperia ZR

Sony představuje smartphone Xperia ZR, který by se měl na světové trhy (byť není zatím jasné jaké) dostat ještě ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Xperia ZR má dost vlastností společných s Xperií Z, jedná se ale o trochu menší verzi této vlajkové lodi firmy. Hlavním rozdílem je 4,6palcový Reality displej v HD rozlišení namíst pětipalcové Full HD obrazovky.

Stejně jako Xperia Z, i Xperia ZR je vodotěsná a prachuodolná. Telefon může být bez následků ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu půl hodiny. Má nicméně plastový zadní kryt namísto skleněného.

Lidé v Sony osadili Xperii ZR stejným čtyřjádrovým procesorem 1,5 GHz Qualcomm Snapdragon S4, 2 GB RAM a 13megapixelovým zadním fotoaparátem, jako má Xperia Z. Smartphone s Androidem 4.1 Jelly Bean taktéž podporuje technologie 4G LTE a NFC.

Změny k horšímu oproti Xperii Z zahrnují 8 GB interní paměti, přestože je telefon stále vybaven microSD slotem, a dopředu směřující VGA fotoaparát.

Podle Sony bude pro Xperii ZR k dispozici nejširší škála NFC zařízení včetně sluchátek, reproduktorů a televizí.

Zda se Xperia ZR objeví na trhu v ČR, to zatím můžeme jenom tipovat. Překvapivé je, že například ve Velké Británii se novinky nedočkají.

Zdroj: IDG News Service

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.