Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Sony varuje před zdravotními problémy způsobenými sledováním 3D obrazu

Společnost Sony rozšířila podmínky užití svých zařízení o nový bod, který má uživatele varovat před nežádoucími účinky sledování 3D obrazu, které se mohou projevovat nezvyklým očním napětím, únavou či nevolností.

Zmínka se objevila na samém závěru Podmínek užití herní konzole PlayStation 3 a píše se v ní: „Někteří lidé při sledování 3D obrazu nebo hraní stereoskopických her na 3D televizorech mohou pociťovat nepříjemné pocity (jako nepřiměřené oční napětí, únavu očí nebo nevolnost).“ V týdnu o tom informoval zahraniční server Digital Journal.

Společnost dále doporučuje, aby se rodiče před tím, než dovolí dětem hrát 3D hry nebo sledovat 3D filmy, poradili s dětským či očním lékařem, zda je to pro jejich ratolesti vhodné. Při sledování 3D filmů byste navíc měli dělat dlouhé pauzy a v případě, že pocítíte některé ze zmíněných symptomů, byste měli se sledováním okamžitě přestat.

Po vzoru společnosti Sony své podmínky užití upravují i ostatní výrobci. Společnost Samsung, která v současné době vévodí trhu se 3D televizory, před sledováním stereoskopického obrazu varuje také těhotné ženy, postarší a nemocné lidi nebo diváky trpící nedostatkem spánku. Sledování 3D obrazu se nedoporučuje také po požití alkoholu. Nežádoucí účinky se však nemusí týkat jen těchto skupin, ale mohou se projevit i u zcela zdravého člověka.

Zdroj: Digital Journal

autor Martin Rippl


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*