Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Sony varuje zpravodajské servery před zveřejňováním kradených dat

Společnost Sony Pictures v neděli vydala varování, v němž apeluje na zpravodajské servery, aby nezveřejňovaly dokumenty, které se na internetu objevily po masivních útocích hackerů na její sítě.

Právní zástupce Sony David Boies označil dokumenty Sony za "kradené informace" a požaduje, aby všechny zpravodajské agentury a další média tyto - v případě, že již byly jejich zaměstnanci staženy - zničily. "Je třeba, abyste měli na vědomí, že Sony Pictures nedalo souhlas s procházením, kopírováním a zveřejňováním těchto kradených informací a žádáme vás proto, abyste s námi spolupracovali a data zničili," napsal Boies v třístránkovém prohlášení zaslaném mimo jiné New York Times, Hollywood Reporter či Re/code.


Dále Boies zpravodajským serverům hrozí, že budou zodpovědné za jakoukoli škodu, která zveřejněním informací vznikne. Na další komentář mluvčí Sony nereagoval. Dokumenty byly na internetu zveřejněny poté, co sítě společnosti Sony Pictures minulý měsíc napadla hackerská skupina Strážci míru, která ukradla desítky terabajtů dat. Na pirátských stránkách se pak objevilo také několik doposud nevydaných filmů.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.