Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Spotify obrací pozornost k hardwaru

Spotify brzy může začít kráčet ve stopách Snapchatu do oblasti hardwaru, pokud lze za náznak takového krok považovat aktuální seznam volných pracovních pozic.

Společnost hledá vedoucího produktového manažera, který bude pracovat na hardwaru z jejího sídla ve švédském Stockholmu. V popisu pozice se uvádí, že žadatelé o tuto práci povedou iniciativu dodávky hardwaru přímo od Spotify novým i stávajícím zákazníkům ve formě „kategorii definujícího“ produktu podobného domácímu asistentovi Amazon Echo, hodinkám Pebble Watch nebo brýlím Snap Spectacles.

V další zveřejněné pracovní pozici Spotify poznamenává, jak se mechanismem klíčových interakcí pro ovládání digitálních zařízení a služeb stává hlas. Produktový manažer pro hlas bude zodpovědný za strategii a realizaci hlasových produktů a služeb Spotify mimo její klíčové aplikace. Daná osoba bude úzce spolupracovat s produktovými manažery z jiných divizí a zajišťovat, aby vše v rámci ekosystému bylo konzistentně ovladatelné hlasem.

V neposlední řadě nabízí Spotify místo ředitele pro produkt pro pochopení přirozeného jazyka. Mezi jiným bude tato osoba rozšiřovat a vést skupiny zaměřené na budování konverzačního rozhraní Spotify.

Výše uvedené samozřejmě nemusí znamenat, že se nějaký hardwarový produkt značky Spotify zrealizuje, na druhou stranu k tomu švédská firma, zaměřená prozatím hlavně na streamování hudby, nemá daleko.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*