Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Studie: Apple Pay používá pouze 6 % vlastníků nových iPhonů

Společnost InfoScout ve spolupráci s portálem PYMNTS.com zveřejnila novou studii s názvem „Apple Pay By The Numbers: Adoption And Behavior“, podle níž mobilní platební službu Apple Pay aktivně používá pouze 6 % vlastníků iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus.

Ze studie dále vyplývá, že o platbu pomocí Apple Pay se pokusilo pouze 9 % vlastníků nových iPhonů, z nichž třetina uvedla, že při dalších nákupech na tuto možnost zapomněla. To znamená, že velká většina vlastníků nových smartphonů Apple Pay nikdy nevyzkoušela. Jedenatřicet procent respondentů uvedlo, že si nejsou jisti, zda konkrétní obchodník podporuje Apple Pay, zatímco další pětina řekla, že jednoduše preferují platbu pomocí platebních karet či hotovosti. Z těch, kteří službu pravidelně používají, 79 % uvedlo, že je pohodlnější než jiné formy placení.


Tři pětiny dotázaných pak tvrdí, že placení pomocí Apple Pay je rychlejší, 73 % účastníků studie uvádí, že placení pomocí Apple Pay je snazší než placení jinými metodami a 70 % respondentů věří, že Apple Pay je v porovnání s jinými metodami bezpečnější. Otázkou je, zda a do jaké míry se počet uživatelů mobilní platební služby od Apple zvýší po vydání chytrých hodinek Apple Watch, které ji taktéž budou podporovat.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.