Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Tablety s Windows 8.1 a 64-bitovými procesory Atom budou až příští rok

Pokud máte zájem o tablety s novým procesorem Bay Trail Atom od Intelu a 64-bitovou verzí Windows 8.1, budete si muset počkat do příštího roku.

Představitelé Intelu včera uvedli, že první tablety s Bay Trail poběží navzdory podpoře 64 bitů pouze na 32-bitové verzi Windows 8.1. Tablety s 32-bitovým operačním systémem mohou mít maximálně 4GB paměti DRAM, zatímco 64-bitové verze podporují až 512 GB. Většina prvních tabletů s procesorem Bay Trail a Windows 8.1 tedy nebude mít více než 4GB paměti, uvedl Steve Smith z Intelu. „Máme tu možnost, otázkou je, kdy o ni zákazníci projeví zájem," uvedl Smith.


Podle analytika Nathana Brookwooda ze společnosti Inshight 64 je důvod jednoduchý: funkce ve Windows 8.1 s názvem „connected standby", jež umožňuje zařízení uspat a ihned probudit je v současné době dostupná pouze v 32-bitové verzi OS. Microsoft ji přidává i do Windows 8.1 s podporou 64 bitů, avšak dříve než na počátku příštího roku to nestihne. Představitelé Intelu si také nemyslí, že 64 bitů je na uživatelských tabletech v současné době potřeba.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.