Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

TP-Link uvádí designový dvoupásmový router Archer C60

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvádí novinku ve své nabídce – designový dvoupásmový Wi-Fi router Archer C60.

Router splňující Wi-Fi standard 802.11ac běží souběžně v pásmech 2,4 a 5 GHz, přičemž pro obě tato pásma je možné vytvořit oddělenou síť. V pásmu 5 GHz, které je již tradičně určeno pro náročnější aktivity na internetu, jako je hraní her nebo streaming HD video obsahu, dosahuje maximální teoretická přenosová rychlost hodnoty 867 Mbit/s. Pásmo 2,4 GHz pro „skromnější“ činnosti typu čtení e-mailů nebo surfování na zpravodajských serverech pak nabízí rychlost 450 Mbit/s.

Samozřejmostí je ale i zpětná kompatibilita se staršími připojenými zařízeními běžícími na standardech 802.11 a/b/g/n, přirozeně s odpovídajícím snížením rychlosti.

Díky pěti externím anténám – dvěma pro pásmo 2,4 GHz a třemi pro pásmo 5 GHz – je podle výrobce výrazně navýšena stabilita a síla signálu.

Kromě samostatné sítě pro jednotlivá pásma lze využít i možnost nastavení dedikované sítě pro hosty nebo třeba pro děti, kterým pomocí prvků rodičovské kontroly můžete omezit pravomoci.

Když už jsme u ovládání, to je u Archeru C60 jako už u TP-Linku tradičně zajištěno buďto klasickým webovým rozhraním skrze prohlížeč, tak speciální mobilní aplikací Tether, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS.

Zdroj: TZ TP-Link

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*