Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

TP-Link uvádí novinku v podobě gigabitového routeru s ADSL modemem

Výrobce síťových zařízení TP-Link představuje ve svém portfoliu zařízení s označením N600 (TD-W8980B). Jde o všestranný gigabitový router s ADSL2+ modemem.

Směrovač tedy zvládá jak pevné, tak bezdrátové připojení, přičemž u druhého zmiňovaného dosahuje rychlostí přenosu dat o hodnotě až 600 Mbit/s. Model v elegantním černém designu funguje jako bezdrátový přístupový bod, NAT firewall, ADSL2+ modem, tiskový server a FTP server (s připojeným externím úložištěm) v jednom.

N600 (TD-W8980B)

Na bezdrátové úrovni pracuje zařízení ve standardu 802.11n a je schopno běžet ve dvou frekvenčních pásmech najednou. V pásmu 2,4 GHz mohou uživatelé pracovat na běžných úkolech typu odesílání e-mailů, v méně vytíženém 5GHz pásmu pak lze hrát online hry nebo streamovat video v HD rozlišení. Pokud jde o pevné připojení, to lze zajistit prostřednictvím čtyř integrovaných portů LAN.

Další výhodou jsou rozšířené možnosti správy, v jejichž rámci lze například přidělovat prioritu jednotlivým připojeným zařízením tak, aby provoz těch nejdůležitějších z nich nebyl omezován ostatními uživateli. Pokud jde o bezpečnost, ta je zajištěna šifrováním typu WPA-PSK/WPA-PSK2, bezpečné nastavení Wi-Fi sítě pak lze provést jediným stisknutím tlačítka WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Zdroj: TZ TP-Link

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.