Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

TP-Link uvedl zařízení pro novou generaci bezdrátových sítí

Veletrh CES je sice již pár týdnů za námi, ale přesto neškodí přinést si shrnutí novinek, které zde byly představeny.

Několika zajímavými zařízeními se na akci v Las Vegas pochlubil výrobce síťových zařízení TP-Link, který ukázal, jak si představuje budoucnost Wi-Fi. Uvedl zde například vůbec první WiGig router na světě, jenž podporuje standard 802.11ad, jež je v porovnání se současným standardem 802.11ac až 2,5krát rychlejší.

Zařízení s názvem Talon AD7200 nabízí celkovou propustnost do 7 Gbit/s. Funguje ve třech pásmech, klasicky v pásmu 2,4 a 5 GHz a navíc ještě v pásmu 60 GHz s propustností 4,6 Gbit/s. Samozřejmostí je integrace (čtyř) ethernetových portů a (dvou) USB 3.0 konektorů.

Talon

K dalším inovacím se řadí dvojice routerů řady Archer s podporou technologie MU-MIMO pro zvýšení výkonu Wi-Fi při hraní on-line her a streamování videa či hudby. Ten první, Archer C5400, se připojuje opět ve třech pásmech tentokrát ale zdvojeně v pásmu 5 GHz. A jak již název napovídá, umí kombinovanou rychlost připojení do 5 400 Mbit/s.

Druhá z novinek v sérii nese název Archer C3150 a nabízí celkovou přenosovou rychlost 3 150 Mbit/s, tentokrát v běžných dvou pásmech. Díky integrované technologii beamforming umí router směrovat paprsek signálu Wi-Fi přesně tam, kde je potřeba, tedy ke koncovým zařízením.

Všechny novinky jsou kompatibilní s internetem věcí, nicméně pro tuto oblast, tedy oblast připojitelných elektronických zařízení a spotřebičů, je určen specificky další představený produkt, router s označením SR20, který lze ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky a celková podporovaná rychlost činí 1 900 Mbit/s.

TP-Link SR20

Router Talon AD7200 by měl být za prozatím blíže nespecifikovanou cenu k dispozici již v tomto čtvrtletí, stejně jako model Archer C3150. Archer C5400 pak bude na trhu ve čtvrtletí druhém.

Zdroj: TZ TP-Link

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*