Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Trh s PC po letech propadů v příštím roce opět poroste

Podle nové studie společnosti Gartner by operační systém Windows od Microsoftu mohl značnou měrou přispět k opětovnému růstu trhu s počítači po letech propadů.

Počet prodaných kusů počítačů by v roce 2015 mohl dosáhnout 317 milionů, přičemž v tomto roce se má prodat 308 milionů kusů. Tržby v roce 2014 tak mají oproti předchozímu roku klesnout o 2,9 %, což je však menší propad než v předchozích letech. Opětovný růst trhu s počítači má být způsoben upgrady starých PC s Windows XP, které již Microsoftem nejsou podporované od dubna tohoto roku, uvedl Ranjit Atwal z Gartneru. Atwal očekává, že jen v letošním roce uživatelé vyřadí šedesát milionů starých počítačů s Windows XP a koupí si místo nich nové.


Firmy ve velkém přecházejí na Windows 7 a vyhýbají se Windows 8, který je vnímán spíše jako operační systém pro tablety. Nová verze Windows by mohla být vydána již v příštím roce, avšak neočekává se, že by firmy ihned začaly na tento nový OS přecházet. Podle Gartneru si společnosti začaly Windows 7 kupovat až minimálně rok po jejich vydání. Celkově se podle studie má letos prodat 2,4 miliardy kusů smartphonů, tabletů a počítačů, což je v porovnání s minulým rokem nárůst o 4,2 %. Toto číslo se má v roce 2015 opět navýšit na 2,6 miliardy kusů.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.