Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Trh s počítači zaznamenal další pokles

Analytici ze společností Gartner a IDC zveřejnili nové studie, podle kterých se prodej počítačů propadá již sedmé čtvrtletí v řadě.

Mezi největšími výrobci zvětšilo svůj náskok v posledním čtvrtletí minulého roku nad HP a Dellem čínské Lenovo, kterému jako jednomu z mála vzrostly tržby. Úpadek trhu s tradičními PC již mnozí experti akceptovali jako fakt, jelikož Windows 8 a 8.1 nedokázaly uživatele přitáhnout tak, jak se očekávalo. Podle IDC se v roce 2013 prodalo o 5,6 % méně počítačů (82,2 milionů kusů) než v roce 2012. Podle Gartneru byl meziroční propad dokonce 6,9 %.


I tak však obě analytické společnosti o budoucnosti mluví pozitivně. „I když globální trh s počítači v posledním čtvrtletí opět poklesl, věříme, že trhy jako USA se již dostaly na pomyslné dno a další dramatický propad již následovat nebude," uvedl Mikako Kitagawa z Gartneru. „Silný růst tržeb tabletů měl na rozvojových trzích i nadále negativní vliv na PC. Na rozvojových trzích je pro uživatele prvním zařízením určeným k připojení na internet telefon nebo tablet."

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.