Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Twitteru se vedlo lépe, než čekali analytici, ale růst se mu nedaří

Růst uživatelů je pro sociální síť Twitter stále problém. Počet měsíčních aktivních uživatelů sice v prvním čtvrtletí vzrostl na 330 milionů z 321 milionů v předchozím kvartále, ale meziročně to znamenalo pokles z 336 milionů.

Tržby Twitteru v prvním čtvrtletí roku 2019 dosáhly hodnoty 787 milionů dolarů, což představuje 18procentní nárůst v meziročním srovnání. Tržby z reklamy činily celkem 679 milionů, tedy znovu o 18 procent více než ve stejném období loni.

Náklady za daný kvartál se zastavily na hodnotě 693 milionů dolarů, opět s růstem o 18 procent (je zde patrný trend). I tak Twitter zaznamenal čistý zisk ve výši 191 milionů dolarů (což skutečně uvádí ve svých číslech), a zisk na akcii ve výši 0,25 dolaru, což je hodně nad 61 miliony a 8 centy na akcii ve stejném období loni.

Analytici Wall Streetu čekali okolo 775 milionů v tržbách a zisk na akcii ve výši pouhých patnácti centů.

Šéf Twitteru Jack Dorsey uvedl, že jeho společnost se snaží, aby byla sociální síť „více konverzační“, což dokázala i nedávným uvedením prototypu aplikace s názvem twttr.

Podíváme-li se dopředu, pak Twitter podle svých slov očekává, že jeho tržby ve druhém čtvrtletí dosáhnou hodnoty mezi 770 a 830 miliony dolarů a provozní zisk se pak bude pohybovat mezi 35 miliony a 70 miliony dolarů.

Jaký měly oznámené výsledky vliv na hodnotu akcií, to zatím nevíme, nicméně už skromnější čísla analytiků pozvedla cenu jedné akcie jednorázově o 7,15 procenta.

Zdroj: Techspot.com

autor redakce


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.