Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Uživatelé Facebooku si mezi sebou mohou posílat peníze

Facebook oznámil, že uživatelé jeho mobilní aplikace Messegner na iOS si nyní mezi sebou mohou jednoduše posílat malé obnosy peněz.

Uživatelům v USA se v ovládacím panelu aplikace Messenger objevil symbol dolaru, s jehož využitím mohou svým přátelům jednoduše zasílat peníze z vlastního bankovního účtu. Stačí kliknout na ikonu, vložit částku a stisknout tlačítko Zaplatit. Peníze se převedou ihned a bez poplatku, i když Facebook upozorňuje na to, že obnos se na účtu příjemce může objevit až za tři dny v závislosti na pravidlech dané banky. V současné době mohou převody peněz provádět pouze vlastníci debetních karet MasterCard a Visa vydaných americkými bankami. Ty lze jednoduše přiřadit k účtu na Facebooku, přičemž transakce se autorizuje zadáním zvoleného PIN kódu nebo pomocí Touch ID.


Facebook zpracovává všechny příkazy k platbám provedené pomocí Messengeru ve vlastním systému. Jak však americký gigant zdůraznil, o bezpečnost se uživatelé nemusejí obávat, jelikož Facebook již od roku 2007 zpracovává platby hráčů online her a inzerentů, kterých je nyní více než milion za den. V příštích měsících se plateb dočkají také američtí uživatelé Androidu a desktopu.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.