Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Uživatelé Firefoxu si nyní mohou bezplatně volat

Mozilla ve spojení se španělskou společností Telefónica představila ve svém webovém prohlížeči Firefox novou funkci, která umožní uživatelům provádět audio a videohovory přímo v aplikaci.

Služba s názvem Hello nevyžaduje ke svému fungování speciální doplněk a uživatelé nebudou muset k provedení hovoru ani navštívit žádnou speciální stránku. Hello je představen v zatím poslední betaverzi prohlížeče Mozilly, Firefoxu 34. Služba by měla konkurovat aplikaci Skype od Microsoftu nebo Google Hangouts a je postavena na technologii zvané WebRTC (Real-Time Communication). Jak uvedla v prohlášení Telefónica, Hello usnadní komunikaci přátelům, kteří nemají nainstalovanou stejnou aplikaci pro chatování.


Zatímco Mozilla vyvíjí prohlížeč, Telefónica dodala celou technologii postavenou na WebRTC, kterou koupila v roce 2012 od amerického startupu Toxbox. I když by se spojení Mozilly a Telefónicy mohlo jevit jako nečekané, obě společnosti spolupracují již několik let a Telefónica je jedním z hlavních zastánců Firefox OS. Hello je v současné době dostupné pouze na desktopu, avšak verze pro mobilní operační systémy by se měla objevit co nevidět.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*