Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Uživatelé pirátských kopií Windows nebudou moci bezplatně upgradovat na Windows 10

Představitel Microsoftu potvrdil, že uživatelé pirátských verzí operačního systému Windows 7/8/8.1 nebudou moci bezplatně přejít na Windows 10.

Terry Myerson z Microsoftu v pátek na oficiální blog napsal, že americký gigant má pro uživatele ilegálních kopií Windows 7/8/8.1, kteří by chtěli upgradovat na Windows 10, přichystány „velmi atraktivní nabídky“, avšak dodal, že upgrade rozhodně nebude zdarma. Microsoft ilegální kopie svého operačního systému opatřuje vodoznakem, čímž jejich uživatele upozorňuje na to, že by měli svůj OS zlegalizovat. „Uživatelé ilegálních kopií Windows jsou vystaveni značným bezpečnostním rizikům a jejich systémy jsou často velmi pomalé,“ dodal Myerson.


Myerson tak uvedl na pravou míru to, o čem se několik měsíců spekulovalo. V březnu tohoto roku totiž jiný představitel Microsoftu pro agenturu Reuters uvedl, že bezplatné upgrady na Windows 10 budou poskytovány i uživatelům nelegálních kopií. O několik dnů později Microsoft své tvrzení zmírnil s tím, že upgrade bude možný, ale pirátské kopie budou i nadále označeny jako nelegitimní. A nyní známe celou pravdu: upgrade z pirátských verzí bude možný, ale pouze za peníze.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*