Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Uživatelé preview verze Windows 10 budou moci bezplatně upgradovat na finální RTM build

Gabriel Aul z Microsoftu napsal na Twitter, že lidé, kteří v současné době testují technickou preview verzi operačního systému Windows 10, budou moci zcela zdarma upgradovat na verzi RTM, což je finální verze OS, která bude k dispozici výrobcům počítačů.

Fakt, že testeři budou moci zdarma upgradovat na finální verzi Windows 10, není příliš překvapivý, vezmeme-li v úvahu, že Microsoft plánuje poskytnout bezplatný upgrade na Windows 10 všem uživatelům Windows 7 a Windows 8. Zatím není jasné, jak bude upgrade na finální verzi pro testující uživatele fungovat. Aul se totiž nevyjádřil k tomu, zda bude upgrade na RTM obsahovat plnohodnotnou licenci Windows 10, nebo zda si testeři technologické preview verze budou moci Windows 10 RTM jednoduše stáhnout, jakmile budou odeslány výrobcům.


Microsoft u Windows 10 přistoupil k novému konceptu, kdy se na svůj operační systém dívá jako na službu, která bude neustále aktualizována. Již se tedy nedočkáme každé cca tři roky vydání nové verze tohoto OS, ale Windows 10 mají být podle představitelů „poslední verzí Windows“, na níž budou inženýři amerického gigantu neustále pracovat a vylepšovat ji. Nutno podotknout, že preview buildy Windows 10 jsou poslední dobou čím dál stabilnější a již začínají vypadat jako finální verze produktu. Windows 10 mají být vydány již v létě tohoto roku.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.