Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

V Severní Koreji přestal po vyjádření Obamy fungovat internet

Jen několik dnů poté, co Spojené státy označily za viníka hackerských útoků na systémy společnosti Sony Pictures Severní Koreu, přestalo v této zemi fungovat připojení k internetu.

Severní Korea má čtyři oficiální sítě, které spojují zemi s internetem; všechny vedou přes Čínu. Sítě začaly mít výpadky o víkendu a během pondělí byly zcela mimo provoz. Omezený přístup k internetu naskočil teprve v úterý během poledne. Jak podotkl Doug Madory ze společnosti Dyn Research, není zatím jasné, zda internetové připojení v Severní Koreji vypadlo kvůli cílenému kybernetickému útoku - vše však nasvěčuje tomu, že proti korejským sítím byl proveden útok typu DDoS (odepření služby). Tímto útokem je síť zahlcována velkým množstvím požadavků až do té míry, že se zhroutí.


I když o viníkovi tohoto "útoku" na korejské sítě lze zatím pouze spekulovat, je třeba podotknout, že problémům s připojením Severokorejci čelí jen několik dnů poté, co americký prezident Obama řekl, že "Spojené státy budou na útok na Sony Pictures přiměřeně reagovat". Obama následně požádal Číňany o spolupráci při zamezení budoucích kybernetických útoků Severní Koreje. Americká agentura FBI v pátek vydala prohlášení, podle kterého vše nasvědčuje tomu, že za masivními hackerskými útoky na společnost Sony Pictures stojí Severní Korea.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.