Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Výrobci již pracují na Ultra HD 4K Blu-ray discích

Velcí výrobci již v současné době vyrábějí velkokapacitní Blu-ray disky, které budou schopné pojmout celé filmy ve 4K rozlišení.

Současná generace Blu-ray disků nepodporuje Ultra HD obsah, avšak vypadá to, že změna přijde již brzy. Velcí výrobci podle neoficiálních informací již pracují na 4K Blu-ray discích a na trh je uvedou co nevidět. I když Blu-ray Association doposud neučinila žádné prohlášení, dle nejmenovaných zdrojů z velkých technologických společností se již vyrábějí nové třívrstvé disky s velkou kapacitou. Tyto disky dokáží pojmout až 100GB dat, takže se na ně bez problémů vejdou například celé 4K filmy. 


I když 4K displeje v současné době stojí spoustu peněz a určitě nepatří mezi mainstreamová zařízení, ceny budou rychle klesat. Otázkou zůstává, zda bude současná generace Blu-ray přehrávačů schopna nové 4K disky přehrát. Jak podotkli někteří experti, pokud by nastal nějaký problém s přehráváním, měla by jej vyřešit jednoduše aktualizace firmwaru - oficiální vyjádření k tomu však prozatím žádná společnosti ani Blu-ray Association neposkytly.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.