Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Vyzkoušejte prohlížeč Opera 6 Mini pro iPhone a iPad

Společnost Opera Software vydala novou verzi svého webového prohlížeče pro platformu iOS vyvíjenou společnostní Apple.

Jedná se o první verzi prohlížeče, která přináší podstatnější změny od zpřístupnění Opery pro iPhone, iPod touch a iPad. Opera podle oficiálního prohlášení doufá, že nová verze jejího mobilního prohlížeče bude mít stejný úspěch, jako ta první, kterou společnost vydala pod názvem Opera Mini 5. Jen „pětka“ zaznamenala za prvních čtyřiadvacet hodin přes jeden milion stažení. Prohlížeč Opera Mini 6, který je nyní zdarma dostupný ke stažení z iTunes, přináší mimo jiné:

Rychlejší a pohodlnější zoomování na webu Tlačítko Sdílet, které jsou kompatibilní s Facebook, Twitterem, vKontaktem a My Opera Nový skin Vylepšená menu

Podle Opery je prohlížeč také znatelně rychlejší. Opera vydává novou verzi svého mobilního webového prohlížeče v době, kdy především na platformě Android zažívá tvrdou konkurenci ze strany Mozilly a jeho Firefoxu. Jak jsme vás počátkem týdne informovali, poslední beta verze Firefoxu pro Android přinesla mimo jiné funkci s názvem Do Not Track, která chrání soukromí uživatelů. Výhodou prohlížeče od Opery je, že na rozdíl od konkurence používá ve velké míře kompresi dat na straně serveru, díky čemuž se uživatelé se slabým signálem a pomalým připojením k internetu mohou těšit rychlejšího načítání webových stránek.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*