Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

WhatsApp má 800 milionů aktivních uživatelů

Jedna z nejpopulárnějších chatovacích platforem na světě, WhatsApp, překročila podle svého šéfa Jana Kouma hranici 800 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

WhatsApp Messenger umožňuje posílat bezplatné textové zprávy na různé mobilní platformy - iOS, Android, Windows Phone či BlackBerry. Nedávno jeho tvůrci představili novou funkci, která uživatelům aplikace umožňuje přes internet provádět také hlasové hovory. WhatsApp byl v říjnu minulého roku za 19 miliard dolarů akvírován Facebookem a počet uživatelů od té doby raketově roste - ještě v lednu jich bylo „pouze“ 700 milionů. V srpnu minulého roku služba měla 600 milionů uživatelů.


Díky těmto číslům je tak WhatsApp jednou z nejpopulárnějších sociálních služeb dneška. Například Twitter v únoru letošního roku oznámil, že jeho uživatelská základna dosáhla 288 milionů aktivních měsíčních uživatelů, Instagram pak v prosinci uvedl, že má 300 milionů uživatelů. Facebook - který kromě WhatsApp vlastní i zmíněný Instagram - eviduje přes 1,4 miliardy aktivních měsíčních uživatelů.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.